Stoliki kawowe – jak dobrać je do wnętrza?

Stoliki kawowe – jak dobrać je do wnętrza?

Dobry stolik kawowy musi być estetyczny w użytkowaniu i funkcjonalny. Warto też pamiętać, iż stanowi on interesujący detal aranżacji salonu. Zależnie od naszych potrzeb możemy wybierać spośród wielu wariantów stolików. Jaki jednakże będzie najbardziej odpowiedni?

Jak dobrać właściwy stolik kawowy do salonu?

Przy doborze stolika warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. W jakim stylu utrzymana jest przestrzeń mieszkania? Czy każdego dnia pijemy kawę w tym samym miejscu? Czy w trakcie picia kawy lubimy poczytać czasopisma bądź książki? Odpowiedzenie sobie uprzednio na te pytania może ułatwić nam podjęcie decyzji.

Modele stolików kawowych

Dla osób, które lubią optymalne rozwiązania polecane są stoliki kawowe z dodatkową półką. Z takim stolikiem uda się nie tylko maksymalnie zaplanować niedużą przestrzeń mieszkania, ale też bez wysiłku zadbać o jego porządek. Warto rozważyć także zakup modelu ze zdejmowanym blatem.

W przypadku małej powierzchni do wykorzystania, można zastanowić się nad kupnem stolika z kolistym blatem, który zapełni mniej przestrzeni niż te kwadratowe. Pomysłowe rozwiązanie stanowią stoliki z blatem w formie tacy, które są nie tylko praktyczne, ale i efektowne.

Popularnością mogą poszczycić się również stoliki modułowe, które są skonstruowane tak, by wsuwać je pod siebie. Dodatkowo stoliki o kształcie plastra miodu można bez ograniczeń zestawiać z większą liczbą części. Natomiast osobom, które lubią pijać kawę z gośćmi, poleca się ławy albo stoliki z dodatkową możliwością rozłożenia.

Przydatne wskazówki

1. Stolik z okrągłym blatem będzie idealnym rozwiązaniem ze względu na bezpieczeństwo dzieci lub zwierząt.
2. Jeżeli dbamy o ekologię, to należy rozważyć kupno stolika DIY (Do-It-Yourself), np. zrobionego z palet. Niekonwencjonalną alternatywą jest wykorzystanie drewnianego pnia czy odnowionego kufra jako kawowego stolika.
3. Stolik kawowy powinien znajdować się na poziomu siedziska, czyli ok. 45-50 cm. Jeśli chcemy umieścić go z boku sofy, to dla komfortu użytkownika powinien sięgać do podłokietnika.

Post Author: