Alpy, Karakorum, Himalaje – wyprawy górskie z przewodnikiem

Alpy, Karakorum, Himalaje – wyprawy górskie z przewodnikiem

Szukasz najkorzystniejszej oferty wypraw górskich? Nie czekaj! Wejdź tu

Góry od zawsze fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, zniewalające widoki, a także element sportowy związany ze zdobywaniem kolejnych szczytów i pokonywaniu trudnych technicznie szlaków. Nic zatem dziwnego, że turystyka górska, trekkingi czy wspinaczka od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Zróżnicowana skala trudności poszczególnych tras powoduje, że każdy – także absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Problemów może natomiastprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Organizacja wyprawy górskiej poza granicami Polski

Wspomniane trudności mogą okazać się szczególnie dotkliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych łańcuchach górskich – przede wszystkim tych bardzo dalekich od Polski. W takich sytuacjach rekomenduje się skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób organizujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyprawy te odbywają się one pod okiem kwalifikowanego przewodnika, nie świadczy jednak, że każdy może wziąć w nich udział. W zależności od szczebla trudności poszczególnej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – popularne kierunki podróży

Ogromnym zainteresowaniem wśród zwolenników górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Karakorum i Himalaje, jednak z uwagi na wysoki stopień trudności i wysokie koszty nie każdy miłośnik gór decyduje się na taki wyjazd. Zdecydowanie tańsze są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, jak również te skupiające się na osiąganiu szczytów Kaukazu na czele z Kazbekiem i Uralu. Poza tym rodzime firmy organizują również wyprawy w góry na Alasce (Ameryka Północna) i w Andy (Ameryka Południowa).

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Post Author: