Bezpieczne trekkingi w wysokich górach

Bezpieczne trekkingi w wysokich górach

Szukasz korzystnej oferty trekkingów? Znakomicie trafiłeś! Skieruj się na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/

Chodzenie po najwyższych szczytach utożsamiamy przede wszystkim z bardzo wykwalifikowanymi alpinistami. Tymczasem do trekkingów niepotrzebne są zwykle takie kwalifikacje – w różnych górach wytyczono bowiem szlaki, z którymi upora się każdy turysta – jeżeli oczywiście posiada właściwe sprzęty, tj. buty z przyczepną podeszwą i kijki zapewniające stabilność na nierównych szlakach. Na najtrudniejszych fragmentach potrzebna okaże się również obecność sprawdzonego instruktora, który powie, jak używać opcjonalnego, gwarantującego bezpieczeństwo sprzętu. W jakich sytuacjach więc okaże się on potrzebny? W których miejscach zazwyczaj odbywają się trekkingi?

Trekkingi na technicznych trasach

Trekkingi bywają niekiedy organizowane w bardzo technicznym obszarze, co powoduje, że potrzebne stają się akcesoria umożliwiające pokonanie trasy. Najważniejszymi z nich są z całą pewnością raki, ponieważ zapewnią przyczepność również na ośnieżonych szlakach – a na wysokich szczytach uświadczyć je można również w czasie skwarów. Na stromych podejściach przydatny będzie także czekan. Do obsługi obu akcesoriów potrzebne są właściwe umiejętności – dlatego niedoświadczeni klienci na trekkingi powinni udać się wraz z instruktorem, bo ten powie nam, jak bez ryzyka pokonać szlak.

Najczęściej wybierane miejsca na trekkingi

Trekkingi pozwalają na zobaczenie najbardziej interesujących szczytów na świecie, a te zwykle okazują się niedostępne dla większości gości. Najchętniej organizowane są w wysokich pasmach – polscy turyści często wyjeżdżają w pobliskie Tatry, a poza tym w Alpy oraz na skandynawskie fiordy. Sporym zainteresowaniem wśród fanów trekkingu cieszy się też Kilimandżaro i góry Peru. Turyści, którzy zdobyli już pewne doświadczenie w chodzeniu po górach mogą natomiast wybrać się w Karakorum – trekkingi organizowane są tam między innymi u podnóża Everestu oraz Annapurny.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Post Author: