Lubisz wyzwania? Wyprawy w góry są dla Ciebie!

Lubisz wyzwania? Wyprawy w góry są dla Ciebie!

Najkorzystniejsza oferta wypraw górskich

Szereg osób wykorzystuje swój wolny czas przemierzając górskie szlaki. Zazwyczaj zaczynają od przemierzania polskich Tatr, z czasem jednak przestaje im to wystarczać. Szukają nowych wyzwań – ich pragnieniem stają się wycieczki w coraz wyższe góry. Otwarte granice sprawiają, że nawet wyprawy na szczyty znajdujące się w oddalonych od naszego kraju rejonach stają się dzisiaj osiągalne.

Wyprawy górskie – jak się zorganizować?

Aktualnie przed miłośnikami górskich wędrówek otworem stoją tak nasze krajowe i słowackie Tatry czy Alpy (z ich najwyższym wzniesieniem Mount Blanc), ale także najwyższe wzniesienia Meksyku, Afryki oraz Azji. Z całą pewnością dużym udogodnieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest działalność na krajowym rynku agencji trekkingowych zajmujących się organizacją wypraw na Kazbek czy Elbrus. Oczywiście asysta agencji wiele usprawnia, ale jej instruktorzy nie wdrapią się na szczyty za nas. Konieczna jest wysoka kondycja, która pozwoli nam wytrzymać wielogodzinną wyprawę z naprawdę ciężkim, mającym nawet piętnaście kilogramów plecakiem ze specjalistycznym sprzętem i dostosowaną do warunków klimatycznych odzieżą.

Wyprawy w góry – jakie wymogi stawiane są uczestnikom?

Od wszystkich, którzy podejmują decyzję o wzięciu udziału we wspinaczce górskiej – na Pik Lenina, Elbrus, bazę pod Annapurnąbądź Mount Everest – wymaga się pewnego doświadczenia w podobnych do tego rodzaju ekspedycjach, ponieważ im wyżej zamierzamy się wspiąć, tym większe zagrożenie rozwoju choroby wysokościowej. Umiejętność korzystania z czekanu oraz przemieszczania się w grupie, której członkowie wzajemnie się asekurują liną – to warunki, które należy koniecznie spełnić. Nie możemy zapomnieć również, że trekking wysokogórski jest wędrówką zespołową. Liczy się więc umiejętność pracy w grupie. Podczas wyprawy górskiej konieczne jest pełne podporządkowanie się poleceniom wydawanym przez prowadzącego grupę.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Post Author: