Przygoda Twojego życia – trekkingi w Himalajach

Przygoda Twojego życia – trekkingi w Himalajach

Zobacz trekkingi Himalaje na www.exploruj.pl/gora/himalaje/

Łańcuch Himalajów wraz ze zlokalizowanym dość blisko pasmem Karakorum to góry po prostu legendarne. Wpływ na to ma dużo elementów – przede wszystkim fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Trzeba nadmienić też o olbrzymiej skali trudności poniektórych szczytów i tym, iż to właśnie Himalaje są polem zmagań uznanych wspinaczy z całego świata. Nie zadziwia nas stąd zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje także wśród okazjonalnych turystów.

Jak zaplanować trekking w Himalajach?

Na początku należy zaakcentować, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi górami – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany wierzchołek. Przyczyną kłopotów bywa też samo zaplanowanie podróży – kupno biletów czy otrzymanie wizy i pozwolenia. Dlatego optymalnym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm organizujących trekkingi w tych górach. Dodatkową zaletą jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, które nie mają wprawy w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – najpopularniejsze szlaki

Z ewidentnych względów osoby po raz pierwszy przybywające w Himalaje lub Karakorum z rzadka podejmują decyzji o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie świadczy to jednak, że te góry staną się ich niespełnionym marzeniem, gdyż nieraz organizowane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Everest, Manaslu czy Shishapangma. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia swoich słabości, ale też możliwość obserwacji powszedniego życia Nepalczyków oraz podziwianie jedynych w swoim rodzaju cudów natury, jak na przykład lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Post Author: