Szkoła tenisa dla dzieci Kraków

Szkoła tenisa dla dzieci Kraków

Na tej stronie poznasz korzystną ofertę tenisa dla dzieci Kraków.

Aktywność ruchowa jest potrzebna oraz pożądana w każdej formie, jednak nie wszystkie dzieci preferują aktywność, w postaci zażywania ruchu. Jak zachęcić je do ruchu? Do wyboru mamy mnóstwo ciekawych form, wśród których znajduje się też tenis dla dzieci. Jest to nie tylko oryginalny sposób spędzania czasu, ale jest również atrakcyjną zachętą dla najmłodszych, które nie są skore do wykonywania ćwiczeń. Można rozważyć w miarę wczesne rozpoczęcie doświadczenia z tenisem, bo już 4-latki mogą brać udział w lekcjach. Tenisista-amator będzie potrzebował odpowiedniego zestawu, który zapewni mu komfort gry, efektywną naukę oraz zadowolenie.

Tenis dla dzieci – jak zacząć?

Gdy już postanowiliśmy rozpocząć treningi tenisa z naszym dzieckiem, czas na wybór sprzętu do gry. Powinniśmy dobrze przemyśleć zakup, bo strój do tenisa, obuwie, a przede wszystkim rakieta ma ogromny wpływ na proces nauki. Tenis to bardzo skomplikowana technicznie gra, a więc dobrze przygotować się do zajęć. Szeroki asortyment wielu sklepów umożliwia nam dobór profesjonalnej rakiety. Przy podejmowaniu decyzji powinniśmy kierować się wiekiem dziecka i jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, ponieważ uniemożliwi to pełne skorzystanie z profitów jakie daje gra w tenisa. Warto poszukać wcześniej, jakie wymiary powinna posiadać dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat powinno używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Tak samo istotną kwestią jest dobór rączki do rakiety. Ponadto warto pamiętać o właściwym naciągu rakiety, który także wpływa na proces nauki gry. Jeśli nie jesteśmy pewni, jakie parametry są właściwe dla dziecka należy zwrócić się o poradę do sprzedawcy, który skutecznie doradzi w sprawie doboru sprzętu. Przydatne są również treści zawarte na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest wartościowym doświadczeniem, jednak tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszego dziecka.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Wiek dziecięcy charakteryzuje się szybkim przyswajaniem wiedzy oraz umiejętności, należałoby to odpowiednio wykorzystać i zapisać na lekcję tenisa już małe dziecko. Kwestia, która pojawia się najwcześniej, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się indywidualnie , czy grupowo.

Korzyści grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to świetna możliwość do nawiązywania znajomości, poznawania ciekawych i różnorodnych stylów gry. Co więcej tenis grupowy gwarantuje niezwykłą atmosferę i mobilizującą rywalizację sportową.

Korzyści indywidualnych lekcji tenisa

Lekcje indywidualne są kierowane do osób, którym zależy na rozwoju pod kątem własnych możliwości oraz potrzeb. Pod okiem doświadczonego nauczyciela dziecko rozwija swoją taktykę oraz technikę gry.

Dane kontaktowe:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]

Post Author: