Tatry, Karpaty, Himalaje – trekkingi o różnych stopniach trudności

Tatry, Karpaty, Himalaje – trekkingi o różnych stopniach trudności

Nigdy wcześniej nie znalazłeś tak wartościowej oferty trekkingów!

Wypady w góry przybierają wiele form. Od spokojnych spacerów po łatwych trasach w bliskim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po szlakach plasujących się wyżej na skali trudności, aż po zaawansowane trekkingi. By uczestniczyć w tych ostatnich, konieczne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (po oznaczonych trasach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, a także umiejętność obsługiwania sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Niemniej jednak w zamian za nieraz olbrzymi trud otrzymujemy możliwość kontaktu z dziką naturą i podziwiania cudownych widoków.

Poziomy trudności trekkingów

Poziom trudności jest zależny od terenów, przez które biegną trekkingi. Profesjonaliści wymieniają 3 poziomy trudności wypraw w tereny górskie. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą wszyscy, którzy dysponują , a ich zdrowie nie stanowi przeciwwskazana do większego wysiłku. Następny stopień trudności wymaga solidnej kondycji oraz minimum podstawowego doświadczenia w górach – na przykład w polskich Karpatach. Ostatni poziom to wyprawy dla jednostek ze znakomitą kondycją, wiedzą z zakresu charakteru wysokich gór i biegłym w obsługiwaniu sprzętu, a także niebojących się niekomfortowych warunków obozowania w ciągu wielodniowej wędrówki.

Trekkingi – Góry Przeklęte i Andy

Trekkingi można praktykować w każdych górach. W naszym kraju miłośnicy tego rodzaju rozrywki w najwyższym stopniu upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeśli zaś idzie o pozostałe góry Europy, ogromnym powodzeniem cieszą się Karpaty Wschodnie, bałkańskie Góry Przeklęte, Alpy, a także graniczące z Azją Kaukaz i Ural. Najbardziej zaawansowane w trekkingu osoby mogą natomiast spróbować swoich sił w czasie wycieczki w Himalajach, Karakorum bądź Andach.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Post Author: