Urlop we włoskich Alpach. O trekkingach w Dolomitach

Urlop we włoskich Alpach. O trekkingach w Dolomitach

Co trzeba wiedzieć o Dolomity trekking?

Pasjonaci aktywnego wypoczynku z pewnością poznali już większość szlaków trekkingowych w naszym kraju, które wyznaczone są w Karkonoszach, w Tatrach oraz w Bieszczadach. Bez wątpienia są one porywające, aczkolwiek osoby, które często uprawiają ten rodzaj aktywności z czasem pragną zasmakować emocji płynących z wypraw po nieznanym sobie obszarze. Dlaczego więc korzystać tylko z szlaków w polskich górach, jeśli można zachwycać się wspaniałym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Włoskie Dolomity – wytyczono w nich również bezpieczne szlaki

Dolomity, a więc masyw górski położony całkowicie w północno-wschodniej części Włoch, cechują się znaczną liczbą baszt skalnych, stromych turni i ostrych grani, które w trakcie dnia przez padające na nie promienie słoneczne zmieniają swój kolor. Jest to również jeden z najpiękniejszych masywów górskich starego kontynentu (o ile nie na świecie!), nic więc dziwnego, że w pierwszej dekadzie XXI wieku wpisano je na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w tym paśmie górskim występują bardzo strome stoki, wiele urwisk i kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany, oznaczono w nich także niemało łatwych tras krajobrazowych, z którymi da sobie radę większość osób uprawiających trekking.

Trekking we włoskich Dolomitach dla początkujących i zaawansowanych turystów

Niedoświadczonych miłośników trekkingu z pewnością urzeknie wyprawa przez Dolomity po via ferratach, to znaczy po szlakach, które są wyposażone w mocne liny asekuracyjne. Scenariusz ekskursji tego rodzaju jest tak skonstruowany, by ich uczestnicy przeszli instruktaż z zasad asekuracji oraz procedur poruszania się po takim szlaku. Bardziej doświadczeni i mający dobrą sprawność fizyczną turyści będą zadowoleni z przejścia trasą po graniach Brenty, najbardziej charakterystycznego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta może być dla większości osób fizycznie bardzo wyczerpująca, ale jej uczestnicy z pewnością jej nie zapomną o niej do końca życia. We włoskich Dolomitach można spędzić także w interesujący sposób zimę, chodząc po mniej spadzistych obszarach na śnieżnych rakietach. Tak można podziwiać między innymi widoki na Tofany czy grupę Tre Cime.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Post Author: