Wyprawa na górę Kilimandżaro dla miłośników niecodziennych wrażeń

Wyprawa na górę Kilimandżaro dla miłośników niecodziennych wrażeń

Po więcej szczegółów o Kilimandżaro wyprawa zajrzyj tu.

Wspinaczka na wierzchołki gór to ambicja wielu globtroterów, którzy kochają ekstremalne wyjazdy. Pamiętnych wrażeń na pewno dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto się jej podjąć?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem Afryki – osiąga prawie 6 km nad poziomem morza. Globtroterów wabią zwłaszcza znikające już lodowce, możliwość obserwacji wyjątkowych zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, jak również malownicze widoki. W skład masywu wchodzą Uhuru, Mawenzi oraz Shira – trzy szczyty będące pozostałością po wulkanach. Ekspedycja na najwyższy szczyt Afryki wymaga solidnej preparacji – ze względu na dużą wysokość realne jest ryzyko pojawienia się choroby wysokościowej, natomiast niestabilne warunki atmosferyczne powodują, iż zdobycie masywu stanowi ciężkie zadanie. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie powinny wyróżniać się dobrą kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią pieszą podróż przez blisko 7 do 9 godzin dzień za dniem.

Co należy wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciw febris flava, po którym pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem należy też wyposażyć się w leki działające przeciwmalaryczne. Przed zarażeniem się ochroni również należyta profilaktyka – stosowanie środków odstraszających insekty, a także nakładanie okrycia wierzchniego z długimi rękawami i nogawkami. A jak uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Post Author: