Chirurgia stomatologiczna – leczenie bez bólu i komplikacji

Chirurgia stomatologiczna – leczenie bez bólu i komplikacji

Niektóre schorzenia dziąseł i zębów nie mogą być wyleczone z pomocą standardowych zabiegów stomatologicznych. Jeśli takie sposoby leczenia okazują się nieefektywne, dentysta podejmuje decyzję o przystąpieniu do leczenia z zastosowaniem technik chirurgii stomatologicznej. Chociaż ta nazwa dla większości pacjentów brzmi strasznie, to dzisiejsza medycyna dysponuje technologiami i środkami, które powodują, iż nawet najbardziej trudne zabiegi są dla pacjenta całkowicie bezbolesne, a komplikacje należą do rzadkości.

Czym zajmuje się chirurg stomatolog?

Do zabiegów często prowadzonych przez chirurga stomatologa należą usunięcie części zębów (przykładowo całych korzeni lub wierzchołków korzeni) oraz ich ekstrakcje. Te zabiegi przeprowadza się, gdy zęby są w złym stanie – głównie na skutek często powracających stanów zapalnych bądź zaawansowanej próchnicy. Dentysta chirurg zajmuje się oprócz tego podcinaniem wędzidełka, a także zabiegami mającymi na celu odbudowę różnych części przyzębia – na przykład sterowaną regeneracją kości i tkanek miękkich. Do dentysty chirurga trzeba ponadto zgłosić się, aby przygotować jamę ustną do założenia protezy.

Dentysta chirurg a efektywne znieczulenie

Zabiegi, którymi zajmuje się chirurgia stomatologiczna jeszcze kilkanaście lat temu wiązały się z odczuwaniem bólu. Obecnie jednakże dostępne są środki, kompletnie eliminujące nieprzyjemne doznania. Poza tym pacjenci, którzy przeraźliwie boją się fotela dentystycznego, mogą otrzymać pomocnicze leki uspokajające, a nawet zdecydować się na zabieg przeprowadzony w stanie całkowitej narkozy.

Post Author: