Dożylne wlewy witaminy C – dawki i stosowanie

Dożylne wlewy witaminy C – dawki i stosowanie

Kwas askorbinowy to niezwykle cenny pierwiastek, który aktywnie przyczynia się do leczenia chorób i poprawienia ogólnej odporności organizmu. Zalecany jest szczególnie w sezonie zwiększonej zapadalności na grypę. Od lat 50. kwas askorbinowy wykorzystuje się w inny sposób – przy bardzo ostrych chorobach. Sprawdźmy zatem na czym polegają dożylne wlewy witaminy C i jakie są wskazania do ich stosowania.

Wlewy witaminy C – olbrzymie porcje kwasu askorbinowego

Witamina C jest elementem niezbędnym do życia człowieka. Sami nie jesteśmy w stanie jej wygenerować, dlatego musimy pobierać jej dawki z zewnątrz (np. z jedzenia). Nowoczesna medycyna od lat sprawdza wpływ witaminy C na leczenie groźniejszych chorób – boreliozy, cukrzycy oraz wielu innych. Naukowcy badają szczególnie wpływ kwasu askorbinowego na unicestwienie komórek nowotworowych – niektóre testy starają się wykazać, że włączenie niestandardowej kuracji może dać znacznie lepsze wyniki leczenia. Dożylne wlewy witaminy C polegają na dostarczaniu dużych porcji tego związku do organizmu. Dawki rozpoczynają się od 10 tysięcy mg, jest to więc wyjątkowo mocne stężenie, które może pomóc zwalczyć mnóstwo niebezpiecznych chorób.

Dożylne wlewy witaminy C – tylko pod kontrolą lekarza

Technika podawania witaminy C, czyli wlew bezpośrednio do żył, zmniejsza niebezpieczeństwo powstania działań niepożądanych, które mogłyby pojawić się w przypadku zwykłych metod (np. tabletek). Efekty mogą być zdumiewające – miażdżyca cofnie się, a układ immunologiczny zostanie wzmocniony. Żeby dostrzec ostateczne rezultaty, leczenie musi potrwać około kilku tygodni, a dawki muszą być systematycznie ustalane przez lekarza, który decyduje o przebiegu leczenia.

Post Author: