Hosting na WordPress – na co zwrócić uwagę?

Hosting na WordPress – na co zwrócić uwagę?

Istnieje wiele systemów zarządzania treścią stron internetowych (Zikula, XOOPS, eZ publish), jednak niewątpliwie w ostatnim dziesięcioleciu większość stron tworzy się o WordPress. Nic dziwnego, ponieważ w przeciwieństwie do innych CMS-ów, nawet amator zbuduje na nim nieskomplikowaną stronę internetową, a Ci którzy mają specjalistyczną wiedzę postawią na WordPress nawet bardzo rozbudowany sklep internetowy.

Czemu WordpPress jest niezwykle popularny?

Zaledwie 15 lat temu WordPress służył głównie jako oprogramowanie, na którym łatwo i w mgnieniu oka można było uruchomić blog. Z czasem możliwości WordPressa rozwijały się, powstały tysiące wtyczek i motywów pozwalających na tworzenie na nim coraz bardziej skomplikowanych stron internetowych, a ostatnimi czasy także sklepów (dzięki połączeniu połączeniu z WooCommerce). Obecnie więc ten CMS służy nie tylko blogerom, ale głównie osobom projektującym strony www, prowadzącym działalność gospodarczą w internecie, właścicielom firm czy też zarządcom portali społecznościowych. Elementarną zaletą WordPressa jest łatwość jego instalacji, możliwość wykorzystania tysięcy szablonów, które pozwalają błyskawicznie modyfikować wizerunek strony, oraz dostęp do równie dużej ilości pomocnych wtyczek, pomagających m.in. w tłumaczeniu stron, tworzeniu backupu, eliminowaniu spamu, optymalizacji strony (SEO), dodawaniu komentarzy, przyśpieszeniu prędkości strony, tworzeniu formularzy bądź analizie statystyk wizyt na stronie. Warto podkreślić, iż większość wtyczek i szablonów dostępnych jest gratis! WordPress skupia sporą społeczność użytkowników, którzy dbają o ciągły jego rozwój, stąd także cykliczne aktualizacje systemu usuwające luki w zabezpieczeniach i zapewniające wysokie bezpieczeństwo użytkowania.

Jak wybrać dostawcę hostingu dla WordPress?

Szukając hostingu strony dla WordPress warto powierzyć go dostawcy, który stworzył odrębna usługę dla tego CMS. Polecany jest dedykowany hosting z automatyczną instalacją WordPress, zgodny z najnowszymi przepisami RODO i bez limitu transferu. Powinno się wziąć pod uwagę, czy dostawca hostingu dla WordPress korzysta z szybkich i skutecznych dysków SSD, regularnie tworzy kopie zapasowe danych, gwarantuje bezawaryjne działanie serwera (tj. na poziomie minimum 99%), a w przypadku awarii świadczy dwudziestoczterogodzinne wsparcie techniczne. Nie bez wpływu jest też możliwość kupna i zastosowania certyfikatu SSL dla strony, udostępnienie bezpłatnych narzędzi do kontroli działania serwera czy możliwość dodania nieograniczonej liczby kont poczty elektronicznej, a wszystko to w oparciu o przejrzysty i wyważony cennik.

Post Author: