Implanty zębów – wygodniejsze i bardziej trwałe niż protezy

Implanty zębów – wygodniejsze i bardziej trwałe niż protezy

Implanty zębów to doskonała metoda na zastąpienie utraconego korzenia. To idealne rozwiązanie dla osób, które straciły kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzebują pełnej protezy. Aczkolwiek implanty zębowe jednakowo dobrze sprawdzają się także w przypadku dużych ubytków, a nawet całkowitego bezzębia. Są one znacznie wygodniejsze od protez, a o ile odpowiednio się o nie zatroszczymy, bez większych problemów możemy cieszyć się nimi do końca życia. Tak duża trwałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa surowców, które wykorzystuje się do ich produkcji. Z jakich materiałów robi się współczesne implanty zębów?

Implanty stomatologiczne – materiały

Na samym początku należy wspomnieć, że implant zęba to jedynie ten fragment, która jest wszczepiona w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Element widoczny to korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – materiału, charakteryzującego się ogromną trwałością. Jego bezsprzeczną zaletą jest również fakt, iż nie rdzewieje ani reaguje z żadną substancją – jego używanie jest zatem w 100% bezpieczne dla zdrowia. Przy poprawnie przeprowadzonym zabiegu i przestrzeganiu higieny, wytrzyma kilkanaście lat.

Z czego wykonuje się korony implantów zębów?

Zróżnicowanie surowców, z których wytwarza się korony jest szersze. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty zębów z koroną porcelanową, która do złudzenia przypomina prawdziwy ząb, a ponadto nie powoduje uczulenia. Implantologia oferuje także tańsze korony metalowe z porcelanową powłoką poprawiającą ich walory wizualne i dodatkowo zapobiegającą alergiom. Ostateczna budżetowa opcja, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z uwagi na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one montowane głównie w miejsce tylnych zębów.

Post Author: