Jak przebiega leczenie kanałowe?

Jak przebiega leczenie kanałowe?

Zapalenie miazgi, zaawansowana próchnica, złamanie zęba, martwica bądź konieczność przygotowania korzenia do protezownia – te kazusy łączy fakt, że na ogół w ich wypadku leczenie kanałowe. Chociaż nazwa ta u większości pacjentów wywołuje ciarki, w rzeczywistości nie należy się bać tej terapii. Obecnie stomatologia dysponuje nowoczesnym wyposażeniem i skutecznymi środkami znieczulającymi, dzięki którym leczenie nawet największych ubytków nie będzie skutkowało odczuwaniem bólu.

Leczenie kanałowe – etapy

Inicjujący etap leczenia kanałowego to otworzenie kanałów zęba i usunięcie z niego zmienionej chorobowo miazgi. Składa się ona z nerwu oraz naczyń krwionośnych, zatem leczenie kanałowe wymaga użycia bardzo efektywnego środka znieczulającego. W kolejnym kroku przeprowadza się dezynfekcję kanału, oczyszczającą go ze wszystkich chorobotwórczych bakterii. Na koniec wypełnia się kanał zęba metalem szlachetnym, materiałem kompozytowym, ceramiką bądź cementem szkło-jonomerowym.

Znajdź dobrego dentystę do przeprowadzenia endodoncji mikroskopowej?

Endodoncja, bowiem tak brzmi medyczna nazwa leczenia kanałowego, to jeden z bardziej skomplikowanych zabiegów wykonywanych w gabinecie dentystycznym. Warto w związku z tym wybrać dobrego stomatologa, który go wykona. Gwarancją tego, iż zabieg będzie udany są możliwości, jakie dostarcza nam endodoncja mikroskopowa. Technika ta polega na wprowadzeniu w kanał miniaturowego mikroskopu transmitującego obraz do monitora. Stomatologia mikroskopowa pozwala dentyście na wprawne oczyszczenie, a w następnej kolejności szczelne wypełnienie kanału, dzięki czemu dodatkowe zabiegi nie są już potrzebne.

Post Author: