chrzciny przyjęcie

Jak wybrać lokal na chrzest i inne porady dotyczące jego organizacji

Dla rodziców sakrament chrztu jest pierwszym ważnym familijnym wydarzeniem dotyczącym ich nowo narodzonej pociechy, toteż dbają o to, żeby wszystko w ten dzień było perfekcyjne. Planowanie chrzcin może być jednak niełatwym zadaniem, szczególnie jeśli na imprezie ma pojawić się spora liczba bliskich oraz znajomych. W tym artykule znajdziesz garść porad, które wesprą cię w tym procesie.

Nie śpiesz się – urządzaj chrzciny bez pośpiechu

Niegdyś sakrament chrzcin odbywał się natychmiast po narodzinach dziecka, nieraz nawet w dniu połogu, z przyczyny ogromnej śmiertelności noworodków. Z czasem chrzest zamienił się w doniosły dzień nie tylko dla najbliższej rodziny pociechy, dlatego też jest planowany przeważnie 6-7 miesięcy po jego narodzinach. Pozwala to na szczegółowe rozważenie istotnych aspektów tej okoliczności, czyli wybór świątyni, w której będzie udzielony sakrament, jak również ojca i matki chrzestnych. Wybierając w parafii dzień obrzędu radzimy uwzględnić to, ile tygodni będzie potrzebne na powiadomienie wszystkich gości, a także zamówienie dla nich posiłków i noclegu, o ile będą jechać do nas z dalekich miast. W rozesłanych zaproszeniach zalecamy zawrzeć prośbę o potwierdzenie przez zaproszonych swojego przyjazdu, co jest potrzebne do określenia ile osób finalnie będziemy gościć. Nie krępujmy się także podać do wiadomości, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla dziecka. Rodzina głównie stawia na zabawki, jednak rodzicom więcej radości sprawią praktyczne podarki, jak np. kocyki dla dziecka, fotelik do auta czy zestaw ubrań.

Jak wybrać lokal na przyjęcie z okazji chrztu?

Jeszcze dwie dekady temu chrzciny planowano na ogół w domu rodziców dziecka, w związku z tym nie każdy obecny podczas mszy w świątyni był zapraszany na uroczystą imprezę. Dziś standardem jest już wspólny obiad dla ogromnej grupy członków rodziny oraz dalekich i bliskich znajomych dumnych rodziców. Przeglądając oferty sal, gdzie można zorganizować chrzciny, szukaj tych, które nie tylko zapewnią bajecznie udekorowane wnętrza, ale także kooperują z dostawcą cateringu, który przygotuje kartę dań pasującą do charakteru obiadu i który zapewni kompetentną obsługę gości. Jeśli ceremonia ma mieć miejsce w okresie letnim, polecamy znaleźć lokal na przyjęcie chrzestne z dostępem do ogrodu, w którym najmłodsi uczestnicy imprezy zamiast dąsać się przy stole mogą harcować pod gołym niebem, a fotograf albo rodzina zrobi przepiękne zdjęcia. Ważny jest też taki dobór sali na przyjęcie z okazji chrztu, by dojazd z kościoła do miejsca zabawy nie trwał zbyt długo, podobnie jak późniejszy powrót gości do domu bądź wynajętego noclegu.

Dane kontaktowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]

Post Author: