Kontenerowy wywóz odpadów – dla kogo?

Kontenerowy wywóz odpadów – dla kogo?

Prace w ogrodzie, przebudowa czy też budowa domu, opróżnianie strychu albo piwnicy, remont mieszkania – co łączy te, na pierwszy rzut oka w ogóle niepowiązane ze sobą zajęcia? W ich przypadku pojawiają się znaczne ilości odpadów, których nie powinniśmy wyrzucać do odpadów komunalnych. Zużyte sprzęty domowe i meble, gruz budowlany oraz odpady zielone i ziemia należy dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Jak jednak postąpić, jeżeli nie możemy przewieźć ich na własną rękę? W takich przypadkach najrozsądniej zrobimy decydując się na kontenerowy wywóz odpadów.

Wywóz śmieci – jak to działa?

Wywóz śmieci w przystosowanych do tego kontenerach to usługa pozwalająca uniknąć wywożenia odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Oferujące go przedsiębiorstwo usługowe dostarcza do klienta kontener o objętości dopasowanej do zaawansowania prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może przez czas wskazany w umowie napełnić go śmieciami bez obaw o to, iż poniesie konsekwencje przewidziane za ich niewłaściwe przechowywanie. W wyznaczonym w umowie dniu firma odbiera od niego kontener na śmieci wraz z zawartością. To na niej leży w tym momencie obowiązek zadbania o utylizację śmieci zgodnie z prawem, co jest rozwiązaniem wygodnym i bezproblemowym.

Komu polecamy kontenerowy wywóz odpadów?

Wywóz śmieci zamawiają różni klienci. Z jasnych powodów usługi tego rodzaju największym popytem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy w wielu przypadkach nie są w stanie zapewnić przewozu odpadów do PSZOK-u. Z uwagi na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest też niejednokrotnie zamawiany przez inne firmy. Wykorzystują je między innymi przedsiębiorstwa ogrodnicze, budowlane czy remontowe. Zimą to także najlepsza metoda na składowanie i wywiezienie śniegu usuniętego z dróg wewnętrznych, boisk, parkingów czy trawników.

Post Author: