Kontenery na gruz – rodzaje i ich pojemność

Kontenery na gruz – rodzaje i ich pojemność

Wiele śmieci nie może trafić do zwykłego pojemnika. Idzie tu szczególnie o te, które wytwarzamy w trakcie różnego typu remontów, generalnych porządków na strychu bądź w piwnicy oraz odśnieżania. Odpady jak np. gruz, chemikalia, fragmenty stolarki otworowej lub podłogowej, śnieg lub opony powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera podstawionego na czas wykonania robót. Jak go zamówić? Który spośród dostępnych modeli kontenera będzie dla nas najodpowiedniejszym wyborem?

Kontenery – typy i objętość

Wybierając kontener, warto skoncentrować się przede wszystkim na jego pojemności. Jeśli ta będzie za mała, po prostu nie pomieszczą się w nim wszystkie odpady wygenerowane podczas prac. Jeżeli natomiast wybierzemy za duży kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty , bowiem cena najmu jest uzależniona między innymi od jego wielkości. Duże kontenery na gruz i inne śmieci mają objętość nawet kilkunastu m3. W większości prac remontowych w zupełności wystarczy zamówić kontener o objętości 6 m3 – bez problemu zmieścimy w nich gruz, rozmontowane okna i ościeżnice, a także zerwane panele podłogowe czy płytki ceramiczne.

Kontener – jak go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wynająć od podmiotu zajmującego się transportem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu działają nie tylko w dużych polskich miastach, jak Kraków czy Poznań, ale także w małych miejscowościach. Firma przywozi kontener w określone miejsce. Pojemnik musi zostać napełniony w ustalonym w umowie okresie. W razie przekroczenia terminu, dostawca kontenera może nałożyć na nas kolejne opłaty. Po napełnieniu firma odbiera od nas kontener wraz z zawartością, która następnie podlega utylizacji.

Post Author: