Kto powinien przejść badania wysokościowe?

Kto powinien przejść badania wysokościowe?

Zamów badania wysokościowe Bielsko na www.badaniabielsko.pl.

Wielu czytelników pracę na wysokości utożsamia przede wszystkim z czyszczeniem okien w wieżowcach oraz serwisowaniem kominów. W myśl uchwalonych w Polsce regulacji są to jednak wszystkie zadania przeprowadzane na wysokości wyższej niż jeden metr. W przypadku, gdy prace odbywają się minimum 3 metry nad poziomem gruntu, konieczne jest zaś zaliczenie specjalistycznych badań wysokościowych. Na czym więc się one opierają? W których placówkach są wykonywane? Jakie choroby sprawią, że nie przejdziemy badań wysokościowych?

Gdzie wykonać badania wysokościowe?

Badania wysokościowe można przeprowadzić odwiedzając przychodnię medycyny pracy, gdzie otrzymamy skierowania na badania specjalistyczne. Po ich przejściu – jeśli oczywiście efekty będą odpowiednie – otrzymamy zaświadczenie pozwalające na podjęcie pracy na wysokościach. Zdarza się jednak, że na wykonanie badań wysokościowych nie ma wiele czasu – wtedy słusznie zrobimy udając się sami do laryngologa, neurologa oraz okulisty w celu wykonania badań, a następnie składając je w placówce medycyny pracy, jakkolwiek najrozsądniej umówić się na badania do wyspecjalizowanej poradni.

Jak przebiegają badania wysokościowe?

Badania wysokościowe powinny zdiagnozować choroby, które powodują, iż praca na wysokościach staje się ryzykowna. Do najważniejszych tego typu chorób zaliczają się w szczególności padaczka i choroby zmysłu równowagi, wady oczu (a dokładnie – potrzeba stosowania okularów (chociaż możemy to ominąć stosując szkła kontaktowe), jak również zez. Lekarz może poza tym odmówić wystawienia zaświadczenia, jeśli chorujemy na nieuregulowaną hiperglikemię oraz zmagamy się z zawrotami głowy. Badania wysokościowe powinniśmy powtarzać co 3 lata, zaś osoby które ukończyły 50 rok życia – co 12 miesięcy.

Dane kontaktowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]

Post Author: