Malware i wirus na stronie internetowej – o usuwaniu infekcji WP

Malware i wirus na stronie internetowej – o usuwaniu infekcji WP

Chcesz zlecić czyszczenie infekcji WordPress? Skieruj się w to miejsce.

WordPress stał się w ciągu ostatnich kilkunastu lat tak modnym CMS-em, iż ilość sklepów i witryn działających z jego wykorzystaniem liczy się w tej chwili w milionach. Powszechność korzystania z tego systemu zarządzania treścią powoduje, że strony tworzone na WordPressie są popularnym celem ataków hakerskich. W przypadku zainfekowania strony wirusem, niezbędne jest usunięcie wirusa z WordPressa.

Komu powierzyć czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania?

Obrazy na stronie zmieniły się nie przez Ciebie? Strona rozsyła wiadomości-śmieci? Na stronie widnieją przekierowania do nieznanych Ci adresów? A może nie możesz się zalogować? To zaledwie kilka z potencjalnych oznak alarmujących o zawirusowaniu witryny. W takich sytuacjach wymagane jest szybkie działanie, żeby zlikwidować źródło infekcji i przywrócić witrynę do poprawnego funkcjonowania. Usuwanie wirusów z WordPressa na ogół przekracza kwalifikacje ludzi, którzy każdego dnia parają się tylko projektowaniem stron oraz sklepów internetowych na tym systemie zarządzania treścią, zatem czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania lub po atakach cyberprzestępców najlepiej zlecić zawodowcom od tego typu działań.

Czyszczenie infekcji WordPress – dokładne sprawdzenie baz danych i plików strony

Eksperci podejmujący się usuwania infekcji ze stron opartych na WordPressie w ramach swoich czynności naprawczych wykonują dokładne sprawdzenie plików i baz danych strony. Badają pliki wp-config oraz htaccess, jak również kod użytych na stronie motywów oraz wtyczek. W czasie naprawy zainfekowanego WordPressa wdrażane są na stronie konieczne zabezpieczenia, obniżające niebezpieczeństwo ponownej infekcji. Jeśli długookresowe zawirusowanie przyczyniło się do włączenia strony do spisu wykluczeń (przykładowo w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z WordPressa fachowcy podejmują również niezbędne czynności w celu wykreślenia jej z tego rodzaju “czarnych list”. Okresowe aktualizowanie WordPressa i używanych na stronie internetowej wtyczek jest niezmiernie ważne, gdyż usunięcie wszelkich skutków zainfekowania nie jest gwarancją, że taki przypadek nie zdarzy się w późniejszym okresie.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]

Post Author: