Masz nieszczelne okna? Skorzystaj z usług specjalistów

Masz nieszczelne okna? Skorzystaj z usług specjalistów

Tutaj uzyskasz więcej informacji o nieszczelnych oknach.

Na komfort domowników ma duży wpływ stan techniczny okien. Okna ochraniają mieszkanie przed zimnem i wilgocią, ale również odcinają je od ulicznego zgiełku. Uszkodzone lub źle wyregulowane okna nie gwarantują stosownych warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie domowników, ale również, z uwagi na znaczne straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze argumenty ku temu, żeby zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Co powinniśmy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien należy przeprowadzić przynajmniej raz na rok. Nie wolno tego zaniedbywać, bo po tym okresie potencjalne mankamenty mogą stać się tak poważne, że nie wyeliminuje ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można rozpoznać po pojawiającym się oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej siły trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, w konsekwencji, utrata ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wykonanych z innych surowców, polega głównie na ich regulacji (zwykle służy do tego ulokowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wysokimi i niskimi temperaturami, wiatrem, jak również wilgocią mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy rozpoczynać pracy samemu. Lepiej uczynimy zlecając to doświadczonej firmie oferującej uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych większych aglomeracjach, ale także i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]

Post Author: