Naprawa lodówek – z czym zgłaszamy się do serwisu?

Naprawa lodówek – z czym zgłaszamy się do serwisu?

Najczęstsze awarie lodówek to przede wszystkim za małe chłodzenie, dokuczliwe postukiwanie i straty ciepła. Co ważne, tego typu awarie czasem wynikają po prostu z nieodpowiedniego ustawienia – wtedy wystarczy jedynie przenieść lodówkę. Jeśli zaś źródło usterki tkwi gdzie indziej, niezbędna okaże się wizyta w warsztacie. Ile za to zapłacimy? Kiedy naprawa lodówek okaże się dobrym pomysłem, a kiedy należy kupić inny produkt?

Naprawa lodówek – co się psuje?

Szczególnie podatnymi na uszkodzenia częściami lodówek są silnik oraz sprężarka. Nierzadko ich przyczyną okazuje się nieprawidłowe obchodzenie się z urządzeniem. Do lodówki nie powinniśmy wszak wkładać produktów gorących, a otwierając ją powinniśmy pamiętać o tym, żeby domknąć wnętrze. Kiedy idzie o lodówki dla sklepów, dobrze zastosować siłowniki. Za niska wydajność silnika rzutuje także na pracę zamrażalnika. Pamiętajmy, iż w razie stwierdzenia awarii nie należy serwisować lodówki samodzielnie. Zdecydowanie lepiej postąpimy powierzając to fachowcom, zyskując jednocześnie gwarancję na zamówione usługi.

Naprawa lodówek – ceny

Wydatki na naprawy lodówek, jak łatwo się domyślić, zależne są od rodzaju awarii. Inną kwotę zapłacimy za uzupełnienie gazu, inną za serwis termostatu, zaś jeszcze inną za wymianę sprężarki. Druga sprawa to naprawa lodówek sklepowych – z uwagi na to, iż jest to sprzęt przemysłowy, ceny naprawy mogą być wyższe. Zazwyczaj jednak cena naprawy popularnych usterek jest zdecydowanie niższa niż zakup nowej lodówki.

Post Author: