Organizacja komunii – o czym trzeba pamiętać?

Organizacja komunii – o czym trzeba pamiętać?

Szukasz korzystnej oferty sali komunijnej? Nie zwlekaj! Wejdź na ten link.

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka tak samo wyczekiwanym zdarzeniem, co sam obrządek przyjęcia sakramentu. Trudno się tym dziwić, gdyż to zazwyczaj pierwsza rzeczywiście wielka zabawa rodzinna, na której dziecko wie, iż cała uwaga skoncentrowana jest jedynie na nim. Tym samym rodzice starają się, by ten dzień uchował się przez lata w jego pamięci.

Znaleźć lokal na komunię czy zorganizować przyjęcie w domu?

Jeszcze przed fazą rozsyłki zaproszeń na sakrament rodzice powinni wybrać czy przyjmą gości w swoim mieszkaniu czy konieczne będzie wynajęcie lokalu. Impreza dla zaproszonych w domu jest przeważnie opcją wówczas, gdy aranżujemy uroczysty obiad tylko dla najbliższej kilkunastoosobowej rodziny, ale to już rzadkie sytuacje. Przyjęcia z okazji pierwszej komunii przekształciły się w ostatnich dziesięcioleciach w duże wydarzenia rodzinne, w których uczestniczy czasem do stu gości, toteż zazwyczaj organizowane są w restauracjach albo salach weselnych. Jeżeli pragniemy zarezerwować najładniejszą salę, trzeba rozpocząć poszukiwania lokalu, zaraz po tym jak będzie wyznaczony termin przyjęcia sakramentu. W okresie komunijnym poważną trudnością może stać się także znalezienie dobrego dostawcy cateringu, zatem radzimy wybrać taki lokal na organizację imprezy, który współpracuje na stałe ze sprawdzoną firmą cateringową, wyspecjalizowaną w przygotowaniu menu na komunie. Ważne jest także to, by lokal na komunię zlokalizowany był tak, żeby transport wszystkich gości z kościoła był błyskawiczny i wygodny.

Organizacja przyjęcia komunijnego – nie zapomnij o pamiątkowych fotografiach

Rozważ zatrudnienie fotografa, który uwieczni na zawsze ten dzień – zarówno wydarzenia w kościele, jak późniejszą zabawę gości. Tradycją są również aranżowane sesje zdjęciowe pociechy w komunijnej szacie oraz jego wspólne fotografie z chrzestnymi i rodziną. Lokalu na komunię powinna zatem wyróżniać się malowniczymi, schludnymi pomieszczeniami. Kolejną zaletą będzie dostęp do ogrodu, w którym przy słonecznej pogodzie uda się zrealizować sesję zdjęciową w plenerze. Możliwość wyjścia do ogrodu to dodatkowa atrakcja dla kilkuletnich uczestników imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich duża grupa, radzimy rozważyć wynajęcie animatora, który zajmie dzieci przeróżnymi grami.
Oczywiście, uczestnicy przyjęcia komunijnego kupią upominki dla dziecka. Rodzice przeważnie zostawiają im całkowitą dowolność z tym zakresie. Jednakże w zaproszeniu można napisać, że nie zgadzamy się na pewne rodzaje podarunków, przykładowo zabawki z motywami militarnymi czy drogą biżuterię.

Dane kontaktowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]

Post Author: