Planujesz obiad wigilijny dla pracowników? Rozważ zamówienie cateringu świątecznego

Planujesz obiad wigilijny dla pracowników? Rozważ zamówienie cateringu świątecznego

Catering świąteczny - kliknij w to miejsce po więcej informacji o tej usłudze.

Koniec grudnia to okres, który spędzamy przede wszystkim wraz z rodziną, jednakże imprezy świąteczne odbywają się także w firmach. Często pracownicy firmy organizują je na własną rękę, przynosząc osobiście ugotowane potrawy, jednakże w sporych przedsiębiorstwach ten model działania nie zawsze jest efektywny. By więc ułatwić sobie kwestię przygotowania firmowych spotkań wigilijnych, zarówno tych mniejszych, jak i tych dużych, zalecamy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Polskie świąteczne przysmaki – co oferuje catering świąteczny?

Oczywiście, na wigilijnym stole powinno zostać postawionych jak najwięcej polskich świątecznych przysmaków. To głównie ryby, jak chrupki filet z pstrąga albo karpia, a także staropolskie zupy – z całą pewnością barszcz czerwony i żurek, a opcjonalnie również zupa grzybowa. Nie może zabraknąć też pierogów z kapustą i grzybami, które z reguły podawane są wraz z wspomnianym wcześniej barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby pełna bez zimnych zakąsek, między innymi bez sałatki jarzynowej bądź ryby po grecku. Trzeba też zatroszczyć się o pyszny frykas na koniec spotkania. Na stół świąteczny polecamy kutię z rodzynkami, puszysty sernik lub makowiec.

Kiedy zamawiać catering świąteczny?

Planowanie świątecznego spotkania w firmie powinno się rozpocząć z pewnym wyprzedzeniem. Musisz wyznaczyć dzień spotkania oraz porównać go z harmonogramem urlopów pracowników. Pozwala to ściślej obliczyć przypuszczalną liczbę gości uroczystości, a ostatecznie ułatwi zamówienie właściwą liczbę porcji. W dobrym tonie jest porozmawiać z zatrudnionymi o menu i wspólnie złożyć zamówienie na te propozycje z portfolio firmy cateringowej, które wszystkim odpowiadają. Ważne jest również to, by ustalić czy ktokolwiek z pracowników cierpi na alergię, przykładowo na orzechy, które znajdują się w cieście, lub są w załodze firmy wegetarianie. Dla takich osób trzeba zamówić potrawy pasujące do ich preferencji dietetycznych. Firmy cateringowe oferujące dania świąteczne przyjmują zamówienia przez większość grudnia, jednak nie zalecamy zabierać się do w ostatniej chwili.

Dane kontaktowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]

Post Author: