Potrzebujesz wydrukować swój prototyp? Sprawdź ofertę druku 3D

Potrzebujesz wydrukować swój prototyp? Sprawdź ofertę druku 3D

Przemysłowy druk 3D - poznaj aktualną ofertę.

Wydruki 3D są usługą skierowaną zarówno do osób fizycznych, jak i klientów profesjonalnych. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest skierowana głównie do pracowników wydziałów technicznych i badawczo-rozwojowych, inżynierów, konstruktorów, projektantów CAD oraz przedstawicieli wielu innych gałęzi przemysłu. Każda osoba albo firma, która potrzebuje prototypu albo modelu koncepcyjnego wydrukowanego przy pomocy technologii DMLS, PolyJet, SLA, SLS, oraz FDM, może zamówić tę usługę, o ile nie dysponuje własną drukarką 3D.

Profesjonalny druk 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – lider na rodzimym rynku w zakresie profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – oprócz asortymentu oferuje także usługi, takie jak:
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D
Poza wymienionymi powyżej usługami CadXpert oferuje również szkolenia (online i stacjonarne). Na stronie firmy znajdziemy też strefę wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne artykuły od producentów urządzeń do druku 3D, jak i opracowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert. Firma CadXpert jest również pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

Wydruk 3D w technologii SLA dla precyzyjnego prototypowania

Drukowanie 3D metodą SLA to pierwsza, innowacyjna metoda sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technika – zwana także stereolitografią – polega na fotoutwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy wiązką lasera. Do kogo adresowana jest oferta druku 3D metodą SLA? Do firm bądź osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To technologia, która umożliwia niespotykaną rozdzielczość druku i wydruk wyrazistych konturów, bardzo cienkich ścianek, gładkiej powierzchni oraz detali.

Wydruk 3D w technologii SLS

Metoda drukowania 3D w technologii SLS opiera się na analogicznej zasadzie jak opisana powyżej technika SLA. Także tutaj nakładane są następne powłoki materiału – w tym wypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są najważniejsze zalety tej techniki wydruku 3D? Technologia SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia scalania proszku poliamidowego przy pomocy lasera gwarantuje wytrzymałość chemiczną i mechaniczną oraz precyzję kształtu.

FDM – drukowanie 3D w bardzo dobrej cenie

Najpopularniejszą technologią druku 3D jest FDM – za jej uznaniem stoi bardzo dobra relacja kosztów do jakości, jak również opcja zastosowania filamentów w obszernej palecie kolorystycznej. W toku druku w technologii FDM model pokrywa się kolejnymi warstwami tworzywa termoplastycznego – istnieje możliwość regulacji grubości warstwy. Wydruk 3D FDM jest wykonywany w głównej mierze przy pomocy drukarek 3D marki MakerBot oraz urządzeń profesjonalnych Stratasys. Tę technikę druku wykorzystują firmy potrzebujące modeli koncepcyjnych lub prototypów.

Dane kontaktowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]

Post Author: