Przyśpiesz prace budowlane – wypożyczalnia szalunków

Przyśpiesz prace budowlane – wypożyczalnia szalunków

Wszystko o wypożyczalni szalunków odszukasz na sklep.abcszalunki.pl

Szalunki to chwilowe moduły konstrukcyjne, przede wszystkim wykonane z metalu, sklejki laminowanej lub desek, które są szeroko wykorzystywane w budownictwie. Stosuje się je do stawiania, formowania odpowiedniego kształtu, a także podtrzymywania konstrukcji betonowych bądź żelbetonowych. Służą one też do zabezpieczania wykopów w gruncie i podpierania otworów w ścianach (np. drzwi albo okien). To dzięki tym materiałom możliwe jest wylewanie ław fundamentowych, budowanie schodów, stropów, betonowych cokołów ogrodzeń, nadproży i pozostałych elementów konstrukcyjnych.

Wynajem szalunków ściennych i stropowych

Szalunki, nazywane także deskowaniem, rozróżniamy ze względu na sposób ich stosowania – odróżniamy szalunki ścienne, stropowe, a także elementy stosowane do wykopów. Szalunki stropowe dzielimy na podpory, dźwigary i stolik szalunkowy, zaś ścienne na lekko gabarytowe i średnio gabarytowe. Z kolei wśród szalunków do wykopów wyróżniamy lekkie, średnie oraz ciężkie. Dużo firm budowlanych wypożycza w dzisiejszych czasach elementy konstrukcyjne – wynajem szalunków staje się ogromnie popularny przede wszystkim wśród niewielkich przedsiębiorstw, które nie posiadają własnych systemów szalunkowych.

Wypożyczalnia szalunków – dlaczego warto?

Czemu warto zdecydować się na wynajem szalunków, a nie ich nabycie? Firmy, które świadczą tego typu usługi w Krakowie i innych miejscowościach, mają obszerny wachlarz materiałów konstrukcyjnych, a także proponują atrakcyjne ceny. Wynajem szalunków zda egzamin też bardzo dobrze przy rozwiązaniach systemowych, pozwala oszczędzić czas, a także wyraźnie przyspieszyć prace budowlane.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Post Author: