Uszczelnianie okien – kiedy tak właściwie jest potrzebne?

Uszczelnianie okien – kiedy tak właściwie jest potrzebne?

Dalsze informacje o uszczelnianiu okien Warszawa na serwismeteo.pl.

Czujesz chłód wiejący od okna lub też drzwi balkonowych? To nieomylny znak, że nieodzowne jest uszczelnianie okien. Wykonuje się je w różnych sytuacjach – po zamontowaniu okien w nowo postawionych mieszkaniach, jednakowoż oraz w oknach kilkuletnich, w których zużyły się uszczelki. Dowiedz się, na czym polega uszczelnianie okien i z jakiej przyczyny jest tak ważne!

Na czym polega uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien to nic innego jak asekuracja okien trafnymi materiałami, aby przez nieszczelności nie uciekało ciepło powietrze. Wedle badań przez nieszczelne okna ma prawo wydostawać się z mieszkania nawet 30% ciepła! To wszystko przekłada się komfort mieszkania, niemniej jednak oraz na rachunki – właśnie dlatego prawidłowe uszczelnienie okien jest niezmiernie istotne.
Uszczelnianie okien realizuje się od wewnątrz oraz od zewnątrz. W obu tych przypadkach wykorzystuje się inne materiały – do uszczelniania okien od wewnątrz używa się przede wszystkim silikonów, folii paroszczelnych i innych materiałów paroizolacyjnych, a do uszczelniania okien od zewnątrz – taśmy z pianki, folii oraz innych materiałów paroprzepuszczalnych.

Kiedy tak właściwie wezwać zawodowców od uszczelnienia okien?

Jeżeli odczuwasz chłód wiejący od okien, świadczy to o tym, że z pewnością należy je uszczelnić. Przyczyną konieczności wykonania uszczelniania okien ma prawo być zużyta uszczelka, ale również błędy montażowe.
Uszczelnianie okien należałoby również wykonać zawsze w nowym domu bądź też mieszkaniu (po wybudowaniu czy też odbiorze). Eksperci zadbają o to, żeby w miejscu, gdzie ościeżnica łączy się z murem, nie było jakichkolwiek szczelin oraz zastosują dobre materiały izolacyjne.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]

Post Author: