Zalety implantologii

Zalety implantologii

Niegdyś osoby, które z różnych powodów ”zgubiły” uzębienie, zmuszone były do tego, żeby używać protez. Nie jest to niestety dobre rozwiązanie, gdyż protezy potrzebują pracochłonnej opieki, a ich zakładanie nie jest zbyt wygodne. Z tego względu tak sporym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które okazują się dużo wygodniejsze, lecz także mają wiele innych atutów. Implantologia bowiem pozwala na wypracowanie trwałych efektów, do zera minimalizując ryzyko wypadnięcia implantu. Warto więc powiedzieć parę zdań na temat tego, jak wygląda zabieg wykonania implantów zębowych, które typy są wykorzystywane przez stomatologów implantologów oraz jak znaleźć specjalistę, który wykona nam implanty zębów.

Implantologia – jak wygląda leczenie?

Obecnie implantologia stosuje dwa typy implantów – najpopularniejsze o długości 1 cm i nieco mniejsze, czyli 6 mm. Implant zrobiony ze specjalnego rodzaju tytanu jest wkręcany w dziąśle pacjenta, zaś organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia zaś pozwala na znaczące skrócenie czasu gojenia – pacjent nie notuje żadnych bólów już po dziewięćdziesięciu dniach. Do tej pory powinien stosować zimne okłady, zaś bezpośrednio po zabiegu – unikać papierosów, alkoholu oraz gorących potraw. Ważne jest też stosowanie odpowiednich preparatów, które likwidują obrzęk oraz dyskomfort.

Implantologia – jakiemu dentyście zlecić?

Implantologia wywiera spory wpływ na komfort życia pacjentów – z tego względu bardzo ważne okazuje się to, aby znaleźć właściwego lekarza. Jak jednak uniknąć przykrych pomyłek i problemów ze zdrowiem? Najlepiej zrobimy zlecając wszczepienie implantów zębów stomatologowi z dużym stażem oraz korzystnymi opiniami dotychczasowych pacjentów. Jak je wyszukać? W szczególności w internecie. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę nazwy gabinetu dentystycznego z pewnością trafimy na istotne wskazówki.

Post Author: