Skąd czerpać wiedzę o ciekawych atrakcjach turystycznych w Małopolsce?

Skąd czerpać wiedzę o ciekawych atrakcjach turystycznych w Małopolsce?

Odwiedź https://visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna, żeby uzyskać więcej informacji o pięknych miejscach w Małopolsce.

Mimo, że małopolskie jest jednym z najmniejszych województw w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, stąd często trudno odnaleźć się w setkach informacji o ciekawych zabytkach oraz planowanych wydarzeniach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Znane i nieznane miejsca w Małopolsce – poznaj portal opracowany specjalnie dla turystów

Aby zaprezentować zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, powstał portal visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o najciekawszych zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, ale też o wystawach i eventach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych organizowanych na jego obszarze. Serwis prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Turyści organizujący pobyt w Małopolsce już na stronie głównej dostrzegą mapę, na której prędko znajdą Centra Informacji Turystycznej, galerie i zabytki, jak również hotele, pensjonaty i schroniska położone w różnych punktach Małopolski. Strona pomaga zorganizować wizytę na południu Polski również pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach pojazdów, jak i o dworcach i lotniskach. Prócz tego dla tych, którzy z przeróżnych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, serwis przygotował wirtualne spacery prezentujące m.in. Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, atrakcje narciarskie oraz piękno lokalnego folkloru.

Spis konsulatów i proste rozmówki – kluczowe informacje dla cudzoziemców

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych turystach, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy mniejszych ciekawych miejscowości. Ciekawostki dodawane na portalu dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale oprócz tego w między innymi w języku niemieckim, francuskim, hiszpańskim oraz rosyjskim. Niesłychanie pomocna dla obcokrajowców jest też podstrona Rozmówki, na której poznają kluczowe słówka i powiedzenia, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w różnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w trakcie wczasów w Polsce. Turyści z zagranicy znajdą tu wykaz konsulatów i ambasad zlokalizowanych na obszarze województwa małopolskiego.

Dane kontaktowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego

Post Author: