Wszystko co warto wiedzieć o zabytkach i atrakcjach Małopolski znajdziesz online

Wszystko co warto wiedzieć o zabytkach i atrakcjach Małopolski znajdziesz online

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o atrakcjach w Małopolsce, znajdziesz na visitmalopolska.pl.

Pomimo, że małopolskie jest jednym z mniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, dlatego często trudno znaleźć coś dla siebie w setkach wiadomości o planowanych imprezach kulturalnych bądź sportowych oraz godnych zwiedzenia zabytkach w Małopolsce.

Ciekawe miejsca w Małopolsce – poznaj serwis przygotowany specjalnie dla turystów

Żeby zaprezentować zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, przygotowano stronę visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiadomości nie tylko o ciekawych miejscach oraz zabytkach Małopolski, jak też o pokazach i wydarzeniach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych planowanych na jego terenie. Portal prowadzony jest w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na portalu? Podróżnicy myślący o pobycie w Małopolsce o razu na głównej stronie dostrzegą mapkę, na której prędko wyszukają schroniska, motele i hotele, Centra Informacji Turystycznej, jak również muzea i zabytki zlokalizowane w różnych punktach województwa. Serwis ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski również pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o wypożyczalniach pojazdów i parkingach. Oprócz tego dla osób, które z różnorodnych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów prezentujące między innymi atrakcje narciarskie, urok parków narodowych i krajobrazowych oraz Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Przydatne rozmówki i lista ambasad – niezbędne informacje dla cudzoziemców

Serwis visitmalopolska.pl nie zapomina również o przyjezdnych z zagranicy, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane i mniejsze górskie miejscowości. Ciekawostki zawarte na portalu dostępne są więc w języku angielskim, ale oprócz tego w m.in w języku rosyjskim, niemieckim, francuskim oraz słowackim. Zagraniczni turyści znajdą tu spis konsulatów i ambasad zlokalizowanych na terenie Małopolski. Niesłychanie przydatny dla cudzoziemców jest też dział Rozmówki, w którym poznają kluczowe wyrażenia i zwroty, które umożliwią im dogadać się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą ich spotkać w czasie wczasów w Polsce.

Dane kontaktowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego

Post Author: