Dom bez pyłu, dymu oraz wirusów – o oczyszczaczach powietrza

Dom bez pyłu, dymu oraz wirusów – o oczyszczaczach powietrza

Mieszkańcy miast pomału nabierają świadomości, jak istotne dla samopoczucia i zdrowia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z powietrzem wdychamy wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia przemysłowe i substancje uczulające: spaliny pojazdów, pyły zawieszone PM10, roztocza, sadzę czy wirusy i drobnoustroje. Jak zatem przeprowadzić oczyszczanie powietrza w domu lub biurze?

Jak duża jest wydajność oczyszczaczy powietrza?

Aktualnie najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie poradzi sobie zarówno z pyłami, jak i z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi. Efektywność oczyszczaczy powietrza ocenia się definiując najmniejszą wielkość cząstki zanieczyszczenia, która będzie zatrzymana w ich filtrze. Urządzenia o wysokiej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, wyłapują praktycznie 100% cząsteczek o wielkości 0,3 mikrometra. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem może być jeszcze efektywniejsze.

Airdog a inne oczyszczacze powietrza

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która zapewnia wysoki poziom filtracji. Zatrzymują one nawet cząsteczki o wielkości 0,0145 mikronów, co usuwa sadzę, pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10 czy dym tytoniowy. Model Airdog X5 skutecznie i w mgnieniu oka eliminuje również wirusa grypy, co potwierdziły przeprowadzone testy. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, która przyczynia się do zmniejszenia kosztów eksploatacji. Nie ma potrzeby cyklicznej wymiany jednorazowych, papierowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można umyć, zaś jonizator plazmowy po prostu wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza pracują cicho, są energooszczędne oraz łatwe w użyciu.

Post Author: