Jonizator powietrza – pozbądź się pyłu i wirusów

Jonizator powietrza – pozbądź się pyłu i wirusów

Próżno szukać kogoś, kto nie lubi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To uczucie świeżości wytwarzają jony ujemne, które tworzą się m.in. w wyniku wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu powietrza i wody, a także uwalniają je rośliny. Ujemne jony tlenu neutralizują przykre zapachy, mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie i otoczenie oraz oczyszczają powietrze.

Jonizator powietrza – zdrowa ujemna jonizacja?

Jonizacja może nastąpić w wyniku wpływu intensywnego pola magnetycznego, wyładowania elektrycznego lub wydzielania się ekstremalnej ilości ciepła. Obecnie większa część z nas żyje w otoczeniu setek urządzeń, takich jak kopiarki, komputery czy ekrany, które emitują pole magnetyczne i jonizują powietrze dodatnio. Zdrowe jony o ładunku ujemnym, czyli aniony, tworzą się przez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do cząsteczek neutralnych. Niestety ich ilość w powietrzu na obszarach gęsto zamieszkałych z każdym rokiem się zmniejsza. Dlatego żeby na powrót poczuć czystą i orzeźwiającą atmosferę w mieszkaniu, trzeba użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Proces jonizacji stosowany jest najczęściej w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pozwala wyłapać pyły zawieszone PM2.5 i 10, dym papierosowy czy niebezpieczne drobnoustroje i wirusy. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu rześkość i czystość, umożliwiając nam odpowiedniejszy wypoczynek i cieszenie się życiem pełną piersią. Mając na uwadze fakt, iż ujemna jonizacja powietrza niweluje poczucie chronicznego znużenia i podnosi ogólną wydajność fizyczną, rekomenduje się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w szkołach, przychodniach medycznych, urzędach czy biurach, czyli wszędzie tam, gdzie kluczowa jest koncentracja na wykonywanych obowiązkach.

Post Author: