Korekcja wad wzroku – nie tylko okulary

Korekcja wad wzroku – nie tylko okulary

Korekcja wad wzroku Kraków. Czytaj więcej na voigtklinikaoka.pl.

Dobry wzrok to gwarancja pełnego komfortu życia. W klinice okulistycznej można pozbyć się problematycznych i nierzadko niebezpiecznych dla zdrowia dolegliwości. Kto powinien poddać się zabiegom korekcjiwad wzroku?

Korekta wzroku – oddaj się w ręce wykwalifikowanego optometrysty

Nie tak dawno temu korekcja wzroku ograniczała się do dobierania soczewek kontaktowych lub okularów. Od kilku lat dostępne są jednakże innowacyjne metody korekcji umożliwiające leczenie jaskry, dalekowzroczności, starczowzroczności, a także wielu rzadszych chorób. Wyjątkowo popularna jest laserowa operacja wzroku, która znamionuje się wysoką efektywnością. Taka korekta wzroku jest mało inwazyjna oraz bezpieczna, a pacjent w mgnieniu oka powraca do zwyczajnych zajęć. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, gdzie pracuje doświadczony personel, specjalizujący się w nowoczesnych sposobach leczenia. Wprawny optometrysta postawi diagnozę, wybierze właściwą metodę leczenia oraz skoryguje wadę wzroku. Optometryści działający w klinice okulistycznej mają w dyspozycji najnowsze aparaty diagnostyczne, dlatego są w stanie rozpoznać nawet najrzadsze dolegliwości oczu.

Czym oprócz tego zajmuje się centrum oka?

Kliniki okulistyczne podejmują się również terapią innych schorzeń, takich jak np. stożek rogówki. Najnowsze metody jego leczenia polegają m.in. na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych czy modelowaniu rogówki za pomocą procedury Topoguided. Prócz tego specjaliści przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, będący testem pomocnym w diagnozowaniu stanów zapalnych, jaskry oraz pozostałych ciężkich chorób. W klinice okulistycznej wykonuje się też mapy rogówki – jest to potrzebne przed zabiegami laserowymi, na przykład operacją katarakty. Korygowanie wad wzroku to naturalnie nie wszystko – lekarze okuliści zajmują się także innymi przypadłościami, np. pozbyciem się kaszaków lub ciał obcych z gałki ocznej.

Dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Post Author: