Technologie w leczeniu kanałowym

Technologie w leczeniu kanałowym

Leczenie kanałowe dla wielu z czytelników nie jest przyjemnym tematem. Dziś jednak, stosując nowoczesne narzędzia i – przede wszystkim – efektywne środki znieczulające, lekarze są w stanie zagwarantować nam, iż zabiegi okażą się całkowicie komfortowe. Leczenie kanałowe okazuje się wskazane zawsze, gdy rozwinie się zapalenie miazgi zęba lub tkanek okołowierzchołkowych. Polega na użyciu supercienkich sprzętów, przez co lekarz może dotrzeć do najgłębiej zlokalizowanych partii zęba. Dobrze przy tym pamiętać, że w leczeniu kanałowym korzysta się również z innych, często naprawdę złożonych technicznie sprzętów. Których?

Jakimi narzędziami przeprowadza się leczenie kanałowe?

Oprócz sprzętów ręcznych, w nowoczesnym leczeniu kanałowym bardzo istotne są mikroskopy operacyjne, bo obraz z wnętrza zęba transmitują do monitora w zasięgu wzroku lekarza, minimalizując niemal do zera ryzyko różnego typu pomyłek. W leczeniu kanałowym kluczowe jest także sprawdzenie głębokości kanałów. Wypracowanie dużej precyzji ułatwiają specjalistyczne urządzenia elektroniczne – endometry. Oprócz tego lekarze stosują także specjalne narzędzia, jakie umożliwiają automatyczne opracowanie kanałów, a przez to zdecydowane skrócenie zabiegu i polepszenie samopoczucia leczonego.

Leczenie kanałowe a kasa chorych

Rozpoczynając leczenie kanałowe powinniśmy wiedzieć, że nie we wszystkich przypadkach będzie ono fundowane przez NFZ. Bezpłatne leczenie kanałowe zębów z najwyżej trzema kanałami gwarantowane jest pacjentom niepełnoletnim. Inni nie muszą płacić za leczenie kanałowe zębów przednich – kłów oraz siekaczy. Leczenie kanałowe zębów trzonowych jest natomiast pełnopłatne. Jeżeli jest ono niezbędne, dobrze udać się do lekarza dysponującego nowoczesnymi akcesoriami i wcześniej sprawdzić, co o leczeniu u niego poprzedni klienci mówią w internecie.

Post Author: