Panele podłogowe – dowiedz się, jak je zamontować

Panele podłogowe – dowiedz się, jak je zamontować

Jeśli szukasz paneli drewnianych, koniecznie sprawdź www.balticwood.pl

Panele podłogowe wyglądają niemal tak, jak drewniane podłogi, a kosztują znacznie mniej. Niskie ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje naprawdę parę godzin, a każdy poradzi sobie z tym bez pomocy fachowców. Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, z którego dowiesz się, jak zamontować panele podłogowe.

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie lubią wilgoci – poziom wilgoci nie może być większy, niż 3%. Powinieneś pamiętać także o odpowiedniej izolacji – najlepiej sprawdzi się tu folia PE o gramaturze przynajmniej jednej piątej milimetra oraz wełna kamienna. Po wizycie w sklepie nie wyjmuj paneli z opakowania – nie uszkodzisz ich, czekając czterdzieści osiem godzin – dzięki temu dobrze wyschną. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Jak montować panele podłogowe?

Rozpoczynając układanie paneli, nie zapominaj o jednym – specjaliści polecają robić to zaczynając od kąta pokoju. Przed ich montażem, dokładnie sprawdź je i znajdź ewentualne uszkodzenia, bowiem później sprzedawca ma prawo nie uznać reklamacji. Pamiętaj o temperaturze podłoża – absolutnie minimum to piętnaście stopni Celsjusza. Układaj je prostopadle do okna, a w wąskich pokojach – tak, żeby dłuższa krawędź przylegała do dłuższej fasady. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu systemowi klików, nie powinieneś mieć żadnych problemów.

Dylatacje – daj panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Wykonane z drewna lub materiałów pochodnych, panele podłogowe są wrażliwe na skoki ciepła w pomieszczeniu. Musisz zatem zostawić dylatacje o rozmiarze minimum jednego centymetra – nie będą widoczne, jeśli zamontujesz również listwy podłogowe.

Dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Post Author: